Zprávy
pátek květen 25, 2018
Register
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

IMG 0986 2V pondělí 2. října 2017 se 21. základně taktického letectva Čáslav vyskytla jedinečná příležitost vytvořit unikátní fotografie letecké a zabezpečovací techniky. Na čáslavské základně byla krátkodobá výluka leteckého provozu, hotovostní letouny JAS-39 Gripen se na týden přesunuly na záložní letiště v Pardubicích z důvodu úpravy povrchu některých částí betonové plochy vzletové a přistávací dráhy. To umožnilo realizovat focení na ranveji, což je v běžném provozu vzhledem k plněným úkolům nemyslitelné.

Cílem focení bylo charakterizovat základnu, tedy prezentovat provozovanou leteckou techniku, zabezpečující techniku a také personál, který stojí za chodem základny. Na fotkách tak jsou k vidění letouny L-39 Albatros, L-159 ALCA a JAS-39 Gripen, dále pak hasičská, logistická či letištní technika a samozřejmě také personál. Svou práci na letecké základně odvádějí jak piloti a pozemní technický personál, tak např. hasiči, pracovníci logistiky, příslušníci strážní roty, palivového hospodářství, kuchaři nebo také sokolníci, kteří se svými služebními dravci přispívají k bezpečným vzletům a přistáním.

„Na 21. základně taktického letectva Čáslav pracuje více jak 1100 vojáků z povolání a občanských zaměstnanců. Všichni příslušníci v rámci své odbornosti zabezpečují plnění našeho hlavního úkolu, což je ochrana vzdušného prostoru České republiky,“ uzavírá velitel 21. základny plukovník Petr Tománek.

Fotogalerii naleznete zde

Video plné exkluzivních záběrů naleznete zde