Zprávy
neděle únor 25, 2018
Register
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

IMG 9638Velitel 21. základny taktického letectva Čáslav plukovník Petr Tománek a předseda Jagello 2000 předali při příležitosti oslav Dne ozbrojených sil na pražském Vítkově šek Vojenskému fondu solidarity na 130 000 korun českých. „Jedná o nečekaný přebytek rozpočtu Dne otevřených dveří letiště Čáslav, který jsme společně s Jagello 2000 pořádali v sobotu  20. května 2017,“ uvedl plukovník Petr Tománek. Organizátorům se oproti předchozímu ročníku podařilo zabezpečit vstup zdarma a akci uspořádat v černých číslech. „Jediný zdroji do rozpočtu akce byly příjmy z parkování a podpora marketingových partnerů. Díky tomu se nám společně povedl připravit nabitý program, akci navštívilo velké množství lidí, s čímž bylo spojeno velké množství zaparkovaných aut,“ dodal Zbyněk Pavlačík, předseda Jagello 2000. Organizátoři se již před konáním akce dohodli, že případný výtěžek z akce bude věnován na charitu.
Letošní Den otevřených dveří byl opět úspěšný
„Důkazem nabitého programu je 45000 příznivců nejen armádní techniky, kteří nás v květnu navštívili,“ dodává velitel základny plukovník Petr Tománek. Téměř čtyřhodinový blok leteckých ukázek byl doplněn o šest desítek kusů letecké i pozemní techniky v rámci statických ukázek. Na své si přišly také rodiny s dětmi. Bezplatně byly k dispozici skákací hrady, WaterZorbing, relax zóna či dvě airsoftové střelnice. Dovednostní a vědomostní soutěže připravili organizátoři pro děti všech věkových kategorií.
„Podpora a přízeň marketingových partnerů byly velmi důležitými faktory, které ovlivnily úspěšnost akce, za což děkujeme. Na obloze tak byly díky nim k vidění světoznámé skupiny jako Patrouille Suisse, FlyingBulls nebo legendární letoun MiG-15,“ vysvětluje Pavlačík. Dynamické ukázky doplnil také kompletní display tým Vzdušných sil Armády ČR nebo demo tým belgického královského letectva.

Za dva roky se čáslavské letiště opět otevře veřejnosti
„Jestliže jsme dokázali připravit akci, která měla úspěch u široké veřejnosti, a ještě máme možnost přispět na charitativní činnost, pak naše společné úsilí mělo smysl a je potřeba v něm pokračovat,“ uzavírá plukovník Tománek. Příznivci nejen armádní techniky se tak mohou těšit na program Dne otevřených dveří v roce 2019.

Vojenský fond solidarity pomáhá nejen vojákům
Vojenský fond solidarity byl založen v roce 2015 a jeho cílem je pomáhat vojákům z povolání, jejich rodinám nebo pozůstalým, kteří se ocitli v tísni, ať už ze zdravotních či sociálních důvodů nebo dopadem životních katastrof, a to v situacích, které jsou obtížně řešitelné standardními prostředky a postupy. Účelem Vojenského fondu solidarity je shromažďovat prostředky prostřednictvím finančních darů, které budou poukazovány na veřejnou sbírku Charity ČR č. účtu 44665522/0800 a k tomu zřízeného samostatného variabilního symbolu 918 – Vojenský fond solidarity.

  • IMG_9638
  • IMG_9639
  • IMG_9640
  • IMG_9642