Zprávy
čtvrtek duben 19, 2018
Register
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

11JPG

Akci pro širokou veřejnost pod názvem Den otevřených dveří letiště Čáslav pořádáme každé dva roky. Prezentujeme zde velké množství složek Armády ČR, historické kluby, součástí akce jsou také dynamické ukázky letecké techniky. Pro ty nejmenší je připraven bohatý dětský koutek s velkým množstvím atrakcí. Abyste si tento zážitek mohli vychutnat bez jakýchkoli komplikací, věnujte prosím pozornost následujícím informacím, které jsme pro vás připravili.

Akci pořádá 21. základna taktického letectva Čáslav ve spolupráci s Jagello 2000. Aby byl zajištěn její hladký průběh, dodržujte prosím návštěvní řád a bezpečnostní pokyny organizátorů.


Diváci mají rádi, pokud jsou dynamické ukázky co nejdynamičtější, nejefektivnější a nejrealističtější. Proto jsou doprovázené velmi silnými zvukovými efekty, způsobenými ať už motory bojových letounů anebo pyrotechnikou. Doporučujeme si tedy vzít s sebou chrániče sluchu a dobře zvážit, zda na akci vezmete i své malé děti. Každopádně doporučujeme děti vybavit kartičkou se jménem a telefonním kontaktem na rodiče. Pokud se Vám dítě ztratí, oslovte moderátory v prostoru statických ukázek letecké techniky.

  • 04
  • 05
  • 06JPG
  • 11JPG


Doprava - Naplánujte si dobře příjezd a odjezd
Všichni návštěvníci si každý rok přejí vidět co nejzajímavější program a zachování bezplatného vstupu. Na druhou stranu tyto skutečnosti způsobují vysoký zájem o návštěvu Dne otevřených dveří. Ať už se vypravíte vlakem, autem či na kole, vždy se vyplatí počítat se zdržením, kterému se opravdu nedá zabránit. Udělejte si proto časovou rezervu pro případné čekání v koloně, na místo ve vlaku či umístění kola v kolárně. Více informací naleznete v sekci Doprava na DOD. Upozorňujeme, že v daný den budou stále uzavírky na silnicích v Kutné Hoře (Malín) a v Čáslavi (Kalabousek). Při příjezdu po dálnici směrem od Prahy doporučujeme nesjíždět na sjezdu č. 39, ale až na některém z dalších (sjezd 42, 50 nebo 62).
Parkovací plochy v obci Chotusice budou aktivovány již v 07.00 hod. a zpoplatněny částkou:
- 200,- Kč pro osobní vozy;
- 100,- Kč pro motocykly;
- 500,- Kč pro autobusy.

K urychlení celého procesu při parkování a současně k zamezení vzniku kolon si předem připravte přesnou částku na úhradu poplatku za parkovné. Výzva k ohleduplnosti a trpělivosti směřuje i k návštěvníkům využívající jiné druhy dopravy.

Na akci vlakem
Vlaková doprava na Den otevřených dveří je zajištěna oficiálním dopravcem České dráhy a.s. Jedná se o výbornou alternativu k automobilové dopravě, neboť silniční síť v okolí letiště má pochopitelně omezenou kapacitu. Návštěvníci mohou využít speciální kyvadlovou vlakovou dopravu ze stanice Čáslav na leteckou základnu, která je zcela zdarma. Vlaky budou v sobotu 20. května jezdit každou hodinu. Upozorňujeme, že spojení do stanice Čáslav z jiných vlakových stanic se řídí standardním tarifem Českých drah. Zdarma je až spojení z Čáslavi na leteckou základnu a zpět.

Pěšky nebo na kole
Pro návštěvníky, kteří na naši základnu v sobotu 20. května 2017 přijedou na kole, máme k dispozici kolárnu. Organizátoři akce však nenesou žádnou zodpovědnost za zde odložená kola. Kolárna bude k dispozici u vchodu na základnu, více zde.