Zprávy
čtvrtek duben 19, 2018
Register
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

004 1088

V neděli 4. prosince předala na letecké základně Balad v Iráku první jednotka leteckého poradního týmu operační úkol svým nástupcům. Úkolem českých vojáků 2. jednotky bude rovněž vycvičit létající a pozemní personál iráckých vzdušných sil na letoun L-159. Symbolické předání velení se uskutečnilo na slavnostním nástupu za účasti velitele Vzdušných sil Iráku a dalších významných hostů. 

 

„Děkuji vám za práci, kterou jste zde odvedli nejen při výcviku iráckého personálu, ale i při vytvoření podmínek pro působení dalších rotací,“ poděkoval nový velitel končící jednotce. Připomenul také, že veškeré zázemí pro práci i ubytování museli jejich předchůdci vybudovat sami ze zdrojů dostupných přímo na základně.

 

Odcházející velitel popřál svým nástupcům hodně zdaru při plnění úkolů a dodal: „Přeji vám, abyste si vytvořili soudržný kolektiv, který vám bude oporou a abyste se nenechali odradit případnými počátečními obtížemi a odlišným prostředím.“

 

  • 001_1243
  • 002_1140
  • 004_1088

 

Vojáci prvního úkolového uskupení působili na území Iráku od konce června 2016. Za tuto dobu vycvičili 21 techniků a čtyři irácké piloty, kteří předtím absolvovali školení u výrobce letounu v České republice. O kvalitě jejich práce svědčí slova uznání iráckých i koaličních velitelů, kteří zaznamenali znatelné zlepšení v činnosti irácké letky. Cílem působení leteckého poradního týmu v Iráku je, aby byly irácké vzdušné síly do konce roku 2018 schopny letoun L-159 samostatně operačně provozovat.