Lidé kolem
pátek květen 25, 2018
Register
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

DSC 0078 KopírovatNedávno jsme navštívili Skupinu záchranné a výsadkové přípravy 21. křídla taktického letectva Čáslav. 4 muži z oboru, výsadkáři a zkušení praktici se starají o výcvik létajícího personálu nejen z řad 21. základny taktického letectva Čáslav.

a1Se zavedením nového typu letounu do výzbroje bývá obvykle zaveden i celý výcvikový systém jak létajícího, tak pozemního personálu. Nejinak tomu bylo i v případě letounu Aero L-159 Alca.

m_roudny_04Ve čtvrtém díle seriálu Lidé kolem zavítáme k 211. taktické letce, konkrétně k technikům JAS-39C/D Gripen.

 

snih_01Dnešní díl bude poněkud netradiční. Obvykle, když píši články o lidech a jejich profesích, zabere to několik dní. Musím vymyslet o kom psát, pak vybraného "štastlivce" požádat o rozhovor (ne každý je rád, když se o něm píše), domluvit si s ním termín setkání (což není vždy úplně jednoduché), napsat článek, vyfotit několik obrázků a nakonec opět kontaktovat "štastlivce" a požádat jej o kontrolu a následnou autorizaci. Dnešní den byl jiný.

vez_11V předchozím díle miniseriálu Lidé kolem jsme se věnovali světlotechnice. V druhém díle zavítáme na řídící věž letového provozu. Požádal jsem velitelku věže, paní majorku Ing. Lenku Pernicovou, zda by čtenářům serveru afbcaslav.cz mohla přiblížit svou práci a práci svých kolegů. Paní majorka po chvilce otálení s naší návštěvou souhlasila.