Exkurze
úterý únor 28, 2017
Register
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Exkurze jsou určeny zejména pro základní a střední školy a pro zařízení obdobného charakteru, v případě volných termínů je možné exkurze realizovat i pro mateřské školy. Exkurze soukromých osob neprovádíme. Doporučujeme, aby se exkurzí účastnili zejména žáci vyšších ročníků, pro které bude problematika zajímavější a exkurze jim může napomoci při volbě jejich dalšího povolání.


Exkurze v roce 2017 probíhají na základně v měsíci červnu, srpnu, září, říjnu a v listopadu. V každém měsíci je vyčleněn jeden den, obvykle úterý nebo čtvrtek, kdy může proběhnout exkurze až čtyř různých skupin. Z důvodů kapacitních i bezpečnostních je velikost jedné skupiny omezena na 30 osob. Zajištění odpovídajícího počtu dospělých osob jako doprovodu je odpovědností školy.
Obvyklý program exkurze zahrnuje:

 

  • Návštěvu hangáru oprav letecké techniky s prohlídkou letounů JAS-39 Gripen a L-159 ALCA
  • Návštěvu stanice biologické ochrany letiště
  • Návštěvu trenažéru L-159
  • Návštěvu vnitřního a venkovního muzea základny

 

Program není možno dopředu garantovat a je podřízen provozním podmínkám základny. Z provozních důvodů si vyhrazujeme právo celou exkurzi zrušit kdykoliv před jejím uskutečněním. Program pro mateřské školy je uzpůsoben věku dětí.

 

Žádost o umožnění exkurze je třeba poslat na kontaktní email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Požadované údaje jsou: název školy, požadovaný termín, předběžný počet osob a kontaktní údaje na pověřenou osobu. Nejpozději týden před zahájením exkurze je třeba zaslat vyplněnou tabulku s osobními údaji na kontaktní adresu. Nenahlášené osoby nemohou být vpuštěny do prostor základny.