Změna na postu velitele 211. taktické letky

Ve čtvrtek 25. června 2020 se v prostorech 211. taktické letky konal slavnostní ceremoniál k předání funkce velitele letky. Novým velitelem letky se stal podplukovník Michal Daněk, který ve funkci vystřídal podplukovníka Radoslava Matulu.

Odcházející i nový velitel letky patří k nejzkušenějším vojenským pilotům. Oba nalétali v průběhu svojí vojenské kariéry na letounech L-29, L-39 Albatros, MiG-21 a JAS-39 Gripen více než 2200 hodin, z toho zhruba 2000 hodin na nadzvukových letounech.

Podplukovník Matula ve svém projevu poděkoval příslušníkům letky za perfektní práci, kterou pod jeho vedením vykonávali. „Po třiceti letech pro mě končí jedna etapa života – života létání na nadzvukových letounech, ale těším se na další, které mě čekají,“ uzavřel svůj emotivní projev podplukovník Matula. Ten se stal od 1. července velitelem Správy letiště Pardubice.

Oficiálního ceremoniálu se, mimo příslušníků 211. letky, zúčastnili velitelé ostatních letek základny, bývalí příslušníci letky a čestní hosté.  Zástupce velitele základny plukovník Jaroslav Míka poděkoval podplukovníkovi Matulovi za odvedenou práci. Nejen jemu, ale také novému veliteli letky popřál hodně zdaru a úspěchů v jejich další kariéře.