Společně s Jagello 2000 jsme darovali 186.000,-Kč

Velitel 21. základny taktického letectva Čáslav plukovník Petr Tománek a předseda Jagello 2000 Zbyněk Pavlačík rozdělili výtěžek z akce Den otevřených dveří letiště Čáslav 2019 a předali šeky každý v hodnotě
62 000 Kč předsedkyni výboru Vojenského fondu solidarity brigádní generálce Lence Šmerdové, řediteli centra Diakonie Střední Čechy Petru Dvořákovi a řediteli Domova důchodců v Čáslavi Aleši Šorfovi.

„Jsme rádi, že tato akce, jejímž cílem je prezentace 21. základny taktického letectva Čáslav umožňuje již podruhé v řadě také získání příjmů na podporu charitativních subjektů. Těší nás, že se nám podařilo věnovat částku třikrát 62 000 Kč,“ uvedl Zbyněk Pavlačík.

Den otevřených dveří, který se koná pravidelně každé dva roky, pořádá letiště Čáslav ve spolupráci s Jagello 2000. Letošní ročník se uskutečnil v sobotu 25. května 2019. Vstupné pro návštěvníky bylo stejně jako před dvěma lety zdarma.

Program Dne otevřených dveří letiště Čáslav 2019 byl velmi nabitý. Diváci mohli shlédnout přes 40 statických ukázek letecké a pozemní techniky. Akce nabídla příznivcům létání více než čtyřhodinový letový program plný dynamických ukázek. Jako například vystoupení skupiny Flying Bulls, demonstraci vyšší techniky pilotáže letounu JAS-39 Gripen a dvojice letounů L-159 ALCA předvedla v rámci svého vystoupení úder na pozemní cíle. Vrcholem celé akce bylo společné vystoupení elitního armádního pilota Gripenu a akrobatického krále a vítěze Red Bull Race Martina Šonky.

Nechyběly ani zajímavé atrakce pro děti, jako například skákací hrady, laserová a airsoftová střelnice či aquazorbing. Organizátoři si pro ně opět připravili soutěže, kde mohli děti různých věkových kategorií ukázat své dovednosti a vědomosti.

„Jsem potěšen, že jsme opět dokázali přilákat tak velký počet zájemců o létání a vojenskou techniku a současně přispět nemalou částkou na dobročinné účely. Věřím, že jsme zaujali třeba i potenciální zájemce o vstup do armády,“ řekl plukovník Tománek.

Vzhledem k atraktivnímu a zajímavému programu není divu, že akci Den otevřených dveří letiště Čáslav 2019 si nenechalo ujít více než 55 000 lidí. Příznivci, nejen armádní techniky, se mohou těšit na další Den otevřených dveří v roce 2021.