Světoznámá skupina Flying Bulls potvrdila účast na Dni otevřených dveří letiště Čáslav 2019

Den otevřených dveří letiště Čáslav, který se letos koná 25. května 2019, ukáže nejen čáslavskou základnu, ale také další složky Armády České republiky. Akce nabídne návštěvníkům také atraktivní letecké ukázky.

„Světoznámá akrobatická skupina Flying Bulls potvrdila účast na Dni otevřených dveří letiště Čáslav,“ oznámil letový ředitel major Michal Daněk, který doplnil, že pro návštěvníky bude mimo jiné připraven více než čtyřhodinový letový program.

Na nebi tak bude k vidění mimo vystoupení skupiny Flying Bulls také demonstrace vyšší techniky pilotáže letounu JAS-39 Gripen, dvojice letounů L-159 ALCA nebo ukázka schopností pilota vrtulníku W3-A Sokol. Letový program doplní také vrtulníky Mi-24/35 a Mi-171Š z 22. základny vrtulníkového letectva u Náměště nad Oslavou.

Role předváděcích pilotů je spojena zejména s vysokou úrovní leteckého umění a psychickou i fyzickou zátěží. Vzhledem k tomu, že se letová ukázka pohybuje na limitech obálky letadla a pilotových možností, je kladen velký nárok na techniku pilotáže. Ukázky na veřejnosti proto nejsou určeny pro začínající piloty.

GGG7572