Doprava na DOD 2019

Vážení návštěvníci,

níže se dočete, jak se dopravit na Den otevřených dveří letiště Čáslav 2019. Těšíme se na Vaši návštěvu a věříme, že si z níže nabízených alternativ vyberete tu, která Vám bude nejvíce vyhovovat.

 

Jedu autem, na motorce, jedeme soukromým autobusem

Parkování vozidel bude zabezpečeno přímo v obci Chotusice a to na 3 vyhrazených parkovištích. Parkoviště budou zpřístupněna od 7:30 hod.
Upozorňujeme, že:
– parkování osobních vozidel bude zpoplatněné částkou 200,- Kč;
– parkování motocyklů bude zpoplatněné částkou 100,- Kč;
– parkování autobusů bude zpoplatněné částkou 500,- Kč.

Vyslyšeli jsme Vaše přání a pro motocyklisty jsme vyhradili speciální parkovací zónu. Motocyklisté, řiďte se prosím pokyny pořadatelské služby.

Organizátoři akce zabezpečují parkování pouze v den konání akce, tzn. pouze 25. května 2019. Dovolíme si také upozornit, že v obci Chotusice je mimo vyhrazená parkoviště zóna zákazu stání. Případné porušení silničního zákona může Policie ČR řešit blokovou pokutou až do výše 2000,- Kč.

Osobám s průkazem ZTP/P bude umožněn vjezd na leteckou základnu a bezplatné využití parkoviště v blízkosti plochy se statickými ukázkami.
I když budou zřízena záchytná parkoviště v dostatečné kapacitě, dá se očekávat, že bude jako vždy při podobné akci docházet k dopravním komplikacím. Při příjezdu po dálnici směrem od Prahy doporučujeme nesjíždět na sjezdu č. 39 ale až na některém z dalších (sjezd 42, 50 nebo 62).

Na komunikaci ve směru od čáslavského hřbitova směrem do Chotusic (na mapce vyznačeno také jako cesta pro pěší) bude zřízen jednosměrný provoz – od 07.00 hod. do 14.00 hod. směrem do Chotusic, přibližně po 14.00 hod. (v závislosti na aktuální dopravní situaci) bude provoz ve směru Chotusice – Čáslav.

Doprava bude regulována příslušníky Police ČR, Městské policie Čáslav a v areálu základny příslušníky pořadatelské služby.

Za pronájem parkovacích míst děkujeme firmě http://www.oldtimer.cz/VeteranBazar/

Pokud jedete soukromým autobusem, mějte prosím na paměti, že jediná cesta k parkování u letiště vede přes Druhanice – viz mapa. Ostatní cesty budou pro autobusy uzavřeny. Prosím respektujte toto omezení. 

 

Jedu vlakem

V den konání akce budou z čáslavského nádraží vypraveny speciální vlaky, které Vás pohodlně dopraví až na místo konání. Návštěvníci mohou využít kyvadlovou vlakovou dopravu ze stanice Čáslav na leteckou základnu, která je zcela zdarma. K dispozici budou 2 soupravy, které značně navýší přepravní kapacity oproti roku 2017. Přesný jízdní řád uveřejníme s dostatečným předstihem. Jízdní řád vlaků bude zveřejněn před konáním akce. Sledujte naše webové stránky nebo náš facebook.

Jízní řád naleznete zde

Upozorňujeme, že na parkovišti u čáslavského vlakového nádraží je dopravní značení. Vyzýváme proto návštěvníky, aby toto značení dodržovali a parkovali na místech k tomu určených. Případné porušení silničního zákona může Policie ČR řešit blokovou pokutou až do výše 2000,- Kč.

Dále si dovolujeme upozornit, že parkovací plochy supermarketů v okolí čáslavského nádraží jsou soukromým pozemkem a podmínky jejich použití jsou upraveny vlastníkem pozemku, Vaše vozidlo může být odtaženo.

 

Jdu pěšky nebo jedu na kole

Vlakové nádraží v Čáslavi je vzdáleno od letiště cca 4,5km – cca hodina chůze. Po cestě můžete sledovat přistávající letadla – cesta na letiště vede kolmo na osu dráhy. 

Pro návštěvníky, kteří na naši základnu v sobotu 25. května 2019 přijedou na kole, máme k dispozici kolárnu. Návštěvníci jsou povinni si svá kola zabezpečit zámkem proti odcizení. Kolárna bude k dispozici u vchodu na základnu, viz mapka – vchod A.

 

Upozornění: Vstup do areálu se zvířaty

Vstup do areálu letecké základny se zvířaty je po dobu konání akce přísně zakázán. Jedinou výjimkou z tohoto pravidla je vstup asistenčních psů pro nevidomé.